Bezpieczna praca z maszynami cnc

Data dodania: 05.03.2019


Dowiedz się, co robić, a czego nie, aby zachować bezpieczeństwo podczas obsługi maszyn cnc. Komputerowe maszyny sterowane numerycznie (cnc) takie jak prasy i wiele innych są generalnie bezpieczne. Jednak niewłaściwe używanie przez pracowników może łatwo zagrozić ich bezpieczeństwu. Dlatego ważne jest, aby ich operatorzy dokładnie wiedzieli, co powinni – a czego nie powinni robić.

ostrzarki do noży strugarskich

Gdy Twoje miejsce pracy jest bezpieczne, możesz przyciągnąć najlepszych pracowników. Gdy zadowolenie pracowników i wydajność pozostają wysokie – obroty i koszty związane z wypadkami przy pracy pozostają niskie. Oto, czego należy szukać, aby zabezpieczyć swoich pracowników, którzy muszą pracować z maszynami cnc! Przede wszystkim pilnuj tego, by pracownicy obsługiwali tylko te maszyny cnc, do których zostali przeszkoleni. Brzmi to jak rzecz oczywista i prosta, ale w związki z tym, iż sprzedaż maszyn cnc idzie co raz lepiej i są coraz bardziej dostępne – bywa różnie.

Niestety, niektóre firmy pozwalają niewyszkolonym pracownikom obsługiwać maszyny cnc mimo niewielkiego wyszkolenie. Wiele wypadków zdarza się w ten sposób, że pozwalają obsługiwać wielopiły mimo iż dana osoba ma uprawnienia na tokarkę. Nie dopuść do tego, bo stwarza zagrożenie nie tylko dla samego pracownika, ale też i wszystkich wokół. Maszyny cnc to ogromna pomoc w wielu zadaniach, ale wtedy i tylko wtedy gdy dbamy o bezpieczeństwo ich użytkowania i to trzeba zapamiętać przede wszystkim i to bezwarunkowo. Bez tego ani rusz w wielkim świecie cnc!

https://katamaranyzatoka.pl