Piła tarczowa – jaką wybrać, aby być w pełni zadowolonym z efektów?

Data dodania: 26.02.2018


Obróbka materiałów drewnianych jest skomplikowanym procesem, do którego będziesz potrzebował odpowiednich urządzeń. To właśnie profesjonalne narzędzia do obróbki drewna zapewnią Ci sprawną i przede wszystkim wygodną pracę. Jeżeli zdecydujesz się na metody ręczne, możesz spodziewać się długiej, nieprecyzyjnej i wymagającej pracy. Dzięki nowoczesnym technologiom i urządzeniom o zaawansowanym zastosowaniu, możesz zautomatyzować cały proces. Jaka piła do drewna będzie najlepsza dla ciebie?

Każdy ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania, dlatego należy wybrać sprzęt z parametrami dopasowanymi do ciebie. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać moc urządzenia, jego zasięg oraz dobrze dobrane tarcze – tylko zestawienie tych elementów, pozwoli ci na osiągnięcie pełnego sukcesu. Rynek pełen jest różnych propozycji, a różnice między nimi nie są zbyt znaczące. Jeżeli naprawdę zależy ci na precyzyjnym cięciu, to właśnie detale urządzenia będą decydować o wygodzie twojej pracy i efektach. Ostrze różnią się swoją budową i tym, do czego możesz je zastosować. Drzewo mokre wymaga innego ostrza niż drzewo suche. Przemyśl wybór, aby dobrze wykorzystać sprzęt.

Piła tarczowa - jaką wybrać, aby być w pełni zadowolonym z efektów

Warto przeanalizować najpopularniejsze oferty – dzięki temu dostrzeżesz różnicę między urządzeniem służącym do podstawowych celów, a tym, którego funkcje wykraczają ponad standardy. Piła stołowa sprawdzi się w wielu przypadkach i będzie przydatna zarówno w domu, jak i warsztacie o profilu profesjonalnym. Jest dodatkowo prosta w obsłudze, bardzo wytrzymała i sprawdzi się w wielu różnych projektach, które wymagają cięcia prostopadłego do podłoża. Kiedy jednak potrzebujemy zastosować tak zwane cięcie kątowe – koniecznie trzeba zastanowić się nad wyborem ukośnicy. Jest to urządzenie jeszcze bardziej uniwersalne, a do tego wielozadaniowe. Jest odpowiednie przy pracy z metalowymi materiałami, a także panelami podłogowymi czy tworzywami sztucznymi.

Maszyny stolarskie

Odpowiednie dobranie tarczy do rodzaju obrabianego materiału to kluczowa kwestia – powie ci to każdy producent narzędzi do obróbki drewna. Dzięki szerokiej ofercie producentów, możemy liczyć na naprawdę atrakcyjne propozycje, które zapewnią precyzyjne cięcie. Kieruj się jedną prostą zasadą – im grubszy jest materiał wymagający obróbki, tym większe zęby powinna mieć tarcza. Kiedy pracujesz z materiałem o nieposzarpanej powierzchni – wybierz tarczę z małymi ząbkami. Aby zachować uniwersalność narzędzia, jakim jest piła tarczowa, wybierz taką ze zdejmowanymi tarczami. Dostosujesz odpowiednią tarczę do precyzji cięcia – każdorazowo. Pamiętaj, że moc urządzenia również nie jest bez znaczenia – większa lepiej sprawdzi się przy grubych materiałach

Audi RS7 bodykit