Gwarancyjna i pogwarancyjna obsługa maszyn CNC

Data dodania: 04.02.2019


Obsługa gwarancyjna oraz pogwarancyjna sprzętu przemysłowego i urządzeń produkcyjnych – szczególnie tych o bardziej skomplikowanej budowie i zaawansowanych funkcjach technologicznych – bywa bardzo kosztowna. Gwarancyjna obsługa jest kosztowna dla producenta, dlatego spotykane są dwie najczęstsze metody postępowania przez dystrybutorów lub producentów oferujących konkretne warunki serwisowe:

  1. Tworzenie produktów o najwyższych standardach inżynieryjnych i materiałowych dla zminimalizowania ryzyka awarii podlegającej późniejszym gwarancyjnym wymianom;
  2. Umieszczenie w warunkach szczegółowych umowy gwarancyjnej zapisów wykluczających odpowiedzialność producenta lub innego gwaranta na wypadek wielu sytuacji, które statystycznie często mają miejsce.

W pierwszym przypadku firma musi dbać o swoją renomę i rangę własnej marki, więc oferując tokarki, obrabiarki komputerowe, frezarki lub piły formatowe w Warszawie – stawiają na jakość. W drugim wypadku zarówno producenci jak i dystrybutorzy kierują swoją ofertę do klientów z sektora ekonomicznego, liczących przede wszystkim na okazyjny zakup w niskiej cenie. Dla takiego klienta marka ma drugorzędne znaczenie, często nie analizuje również tak skrupulatnie szczegółowych warunków umowy gwarancyjnej. Warto więc wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi praktykami handlowymi firm oferujących przeróżne maszyny CNC.

Piły formatowe sklep

Autoryzowany serwis i przedstawiciel handlowy

Przedstawicielstwo handlowe nie zawsze idzie w parze i funkcjonuje ramię w ramię z serwisem autoryzowanym przez producenta. Dlatego właśnie warto poszukiwać w jednym i drugim przypadku kontaktu wyłącznie z akredytowanymi przedstawicielami firmy, co niestety często ogranicza wybór do produktów tylko i wyłącznie jednej marki czy grupy produktów.

Osoby zatrudnione w miejscach, które znajdują się na liście autoryzowanych przedstawicielstw czy punktów obsługi gwarancyjnej danej marki – są godne zaufania i z pewnością wnikliwie przedstawią wszystkie warunki umowy oraz współpracy.

Decydując się na piły formatowe w Warszawie warto wiedzieć nie tylko o głównych parametrach produktu, ale także o warunkach handlowych, możliwościach finansowania ratalnego, szczególnych wyłączeniach z umowy serwisowej czy podstawowych warunków ubezpieczenia.

Rozszerzone warunki ochrony

Wizyta w autoryzowanym punkcie to gwarancja, że wszystkie pytania zostaną zaspokojone w profesjonalny i merytoryczny sposób – to także przeważnie jedyne miejsce, w którym można uzyskać dodatkowe, poszerzone warunki ochrony. Takie zaawansowane i dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe oraz gwarancyjne sprawiają, że wysokość miesięcznej raty dla kupującego rośnie stosukowo nieznacznie do wartości całego zakupu, natomiast ochrona gwarancyjna zostaje rozszerzona o dodatkowe ryzyka i wypadki nie wchodzące w skład podstawowego pakietu gwarancyjnego.

O ile trudno jest indywidualnego użytkownika i klienta komercyjnego przekonać do takiej inwestycji, o tyle właściciele własnych działalności gospodarczych i osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach powinny zawsze rozważać skorzystanie z takiego rozszerzonego wariantu ochrony.